26Вер

Полтавський ГЗК – надійний соціальний партнер

Головна / Новости / Полтавський ГЗК – надійний соціальний партнер

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат є соціально відповідальним підприємством. Його допомогу і підтримку відчувають не тільки в Комсомольську, а й за межами нашого міста. Чергову угоду про соціальне партнерство було укладено ВАТ «Полтавський ГЗК» з Козельщинським районною радою.

Напередодні геологічних досліджень

В даний час ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» володіє ліцензіями на дослідно-промислову розробку п’яти родовищ Кременчуцької магнітної аномалії. Чотири з них розташовані на території Козельщинського районного ради. Вже найближчим часом планується розпочати геологічне вивчення Харченковского родовища. В рамках цієї роботи буде пробурено 19 свердловин. Метою вивчення є визначення контуру рудного родовища, а також якісних і кількісних показників вмісту заліза. На підставі цих даних буде проводитися техніко-економічне обгрунтування та оцінка доцільності розробки даного родовища в майбутньому. Перший етап важливий ще й тому, що саме його результати і якість проведення визначатимуть подальші стадії виконання проекту, його захисту в Державній комісії України по запасах корисних копалин і т.д.

У зв’язку з перспективою таких робіт, 4 червня 2014 голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус відвідав Козельщинський районний рада. На зустрічі з головою райради Юрієм Марченко в присутності інших представників цієї територіальної громади обговорювалися умови співпраці і положення угоди про соціальне партнерство.

Козельщині пропонують співпрацю

На початковому етапі проведення відповідних робіт порушення земельного шару не відбувається. Після буріння необхідних свердловин вся земля буде повернута землекористувачу в первісному вигляді – навіть посіви на полях залишаться неушкодженими.

– Напередодні цієї роботи ми укладаємо договір соціального партнерства. Це визнана практика, і ПГЗК завжди її дотримувався, – підкреслив Віктор Лотоус. – Тільки в рамках вивчення одного Харченковского родовища ми взяли на себе зобов’язання виконати ряд робіт з фінансування, реконструкції, придбання обладнання для потреб місцевого населення, що проживає на даній території, на загальну суму 950 тис. Грн. Сьогодні ми підписали відповідний договір. Я впевнений, що цього року всі взяті на себе зобов’язання нами будуть виконані.

Фінансування передбачених угодою соціальних програм розпочнеться в липні цього року.

Паличка-виручалочка

– Це вже не перша наша зустріч з представниками Полтавського ГЗК, – зазначив Юрій Марченко. – Оскільки на сьогоднішній день в нашій країні є проблеми з фінансуванням і проходженням коштів через казначейські рахунки, то для нас підписання даної угоди є свого роду паличкою-виручалочкою. За рахунок цих коштів вже цього року ми зможемо вирішити цілий ряд актуальних завдань.

В першу чергу це стосується території Мануйлівський сільради. Тут планується провести капітальний ремонт амбулаторії (два роки тому була розроблена відповідна проектна документація, але далі розрахунків за цей час справа не просунулася). До того ж це єдина амбулаторія в районі, де до цих пір немає свого транспорту. І керівництво району сподівається, що, завдяки допомозі Полтавського ГЗК, автомобіль для її потреб буде придбано.

Необхідно завершити роботи з ремонту системи опалення будівлі літературно-меморіального музею М.Горького, які через відсутність коштів тривають вже третій рік.

На сьогоднішній день одним з найбільш витратних є питання забезпечення опаленням центральної районної лікарні. Зараз там вже встановлена ​​модульна котельня, але, щоб провести її монтаж, приєднати всі системи, необхідно близько 2 тис. Грн. Запуск цього об’єкта вже в поточному році повинен дати відчутний ефект і економію коштів.

Актуальними є й питання водозабезпечення селищ Козельщина і Нова Галещина. Керівництво району сподівається, що за підтримки Полтавського ГЗК ці проблеми теж будуть вирішені.

Підводячи підсумки зустрічі, Юрій Марченко підкреслив, що діалог відбувся конструктивний. Глава районної ради впевнений в надійності закріплених в угоді положень і сподівається на їх якнайшвидшу реалізацію.

Ксенія КОВАЛЬЧУК